Jakich składników szukać w suplementach na impotencje?

suplementy na impotencjeOd kilku lat zaburzenia erekcji stają się chlebem powszednim wielu mężczyzn. Statystyki pokazują, że z tym problemem ma do czynienia 5% 40latków i aż 25% panów po 60tcę. Mowa tu o przypadkach permanentnej niemożności erekcji. Natomiast przynajmniej raz w życiu każdemu facetowi zdarzyło się nie stanąć na wysokości zadania. Jednak pojedynczy przypadek nie stanowi o jakimkolwiek zaburzeniu. Należy się martwić tym zjawiskiem jeśli zdarza się częściej niż raz na każde pięć stosunków. Jeśli jednak ten problem dotyczy bezpośrednio Ciebie i szukasz odpowiedniego suplementu to musisz wiedzieć co powinien zawierać dobry produkt.

Przyczyny zaburzeń erekcji są różne, jednak na poprawę erekcji najbardziej efektywne są trzy sposoby. Po pierwsze uprawianie sportu lub po prostu więcej ruchu. Po drugie wizyta u psychologa, gdyż wiele przypadków bierze się właśnie z problemów psychicznych. Po trzecie odpowiednia suplementacja. Właśnie ostatnia opcja zostanie bliżej opisana poniżej.

  1. GINGKO BILOBA. Inaczej miłorząb dwuklapkowy. Jest to roślina pochodząca z Chin i stosowana w tamtejszej medycynie jako lek na poprawę krążenia krwi. Zdaniem wielu lekarzy wszelkie preparaty wspomagające właśnie przepływ krwi są pomocne dla walki z zaburzeniami erekcji. Zwiększenie napływu krwi do penisa zwiększa również szansę na jego sprawne działanie w łóżku.
  2. L-ARGININA. To aminokwas wspomagający budowę mięśni. Jednak to nie jej jedyna zaleta. Organizm pobiera L-argininę z diety, można znaleźć ją w czerwonym mięsie, rybach czy produktach mlecznych. Jednak największe stężenie znajdzie się oczywiście w suplemencie diety na bazie tego związku chemicznego. Ten środek podobnie jak miłorząb rozszerza naczynia krwionośne i zwiększa przepływ krwi po organizmie.
  3. DHEA. Inaczej dehydroepiandrosteron czyli naturalny hormon, który produkuje samodzielnie organizm ludzki. Wykorzystywany jest do zwiększenia poziomu testosteronu. Powszechnie przyjmuje się, że androgen ma znaczny wpływ na zaburzenia erekcji. W związku z tym zwiększenie poziomu DHEA powinno ograniczyć problem z niskim poziomem testosteronu. Nie poleca się go jednak osobom, które borykają się z chorobami wątroby.
  4. suplement vigraxJOHIMBINA. Nazwa ta jest dość egzotyczna, a to pewnie dlatego, że pochodzi z Afryki. Kora z tego drzewa jest substancją do wytwarzania leków na problemy z impotencją. Należy jednak mieć na uwadze jakie stężenie jest w danym preparacie. W Stanach Zjednoczonych większa ilość johimbiny oraz chlorek tej substancji jest zabroniony. Co istotne jest to jeden z nielicznych suplementów, które poleca się również kobietom. Johimbina zwiększa przepływ krwi oraz impulsy nerwowe do penisa czy pochwy. Ponadto ten suplement może neutralizować skutki uboczne innych tabletek na impotencje oraz depresje. Znajdziemy go między innymi w Vigraxie.

Leczenie zaburzeń erekcji suplementami diety jest coraz bardziej popularne. Najważniejsze jest zachowanie umiaru i trzymanie się zasad z ulotki. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest skonsultowanie z lekarzem pierwszego kontaktu zamiaru zażywania danych tabletek. Często dochodzi do niepotrzebnych skutków ubocznych, gdy nieświadomie ludzie sięgają po produkty nieodpowiednie dla nich. Wskazane wyżej substancje są istotne dla prawidłowego działania suplementu, dlatego zawsze należy czytać skład na opakowaniu.