Suplementacja czy leczenie? Który sposób wybrać, gdy chodzi o łysienie

jak wyleczyć się z łysieniaWłosy stały się od wielu lat znakiem rozpoznawczym zadbanej osoby. Każdy człowiek bez względu na płeć pragnie mieć bujną, gęstą i lśniącą fryzurę. Z każdej strony ludzie zasypywani są nowymi trendami we fryzjerstwie oraz kosmetykami na poprawę kondycji włosa. Jednak jak się okazuje, włosów społeczeństwu nie przybywa tylko ubywa. Statystyki wykazują, że z roku na rok zwiększa się liczba osób cierpiących na łysienie. Mowa tu nie tylko o panach w podeszłym wieku. Niestety ta przypadłość dotyka praktycznie każdego i bez względu na wiek. Można sobie jedynie wyobrazić co czuje młoda kobieta, której głowa pokrywa łyse placki. Można powiedzieć, że to nie zagraża jej zdrowiu, a już na pewno nie życiu. Mimo to taka osoba zapewne w niedługim czasie zaprzestanie wychodzić tak chętnie z domu. Tego typu historie z łatwością prowadzą do zaburzeń psychicznych. Dzieje się tak, ponieważ społeczeństwo XXI wieku kładzie niezwykle duży nacisk na aspekty estetyczne. Gdy ktoś wygląda inaczej niemal natychmiast jest izolowany. Oczywiście nie bezpośrednio, lecz szykany i wyśmiewanie takiej osoby działa równie skutecznie co zamknięcie w pokoju na klucz.

Skoro wiadomo, że łysienie jest tak istotnym problemem w dzisiejszych czasach warto przyjrzeć się bliżej przeciwdziałaniu temu zjawisku. Istnieją dwie drogi. Pierwsza to rozpoczęcie suplementacji, która jest szeroko dostępna i stosunkowo niedroga. Drugi sposób to leczenie, między innymi zabieg przeszczepu włosów czy mniej inwazyjna mezoterapia igłowa skóry głowy.

Większość preparatów wspomagających wzrost włosów jest dostępna bez recepty w Internecie. Ich jakość jest różna. Warto w związku z tym przed ich zakupem sprawdzić opinie na forach internetowych o takiej tematyce. Ponadto odradza się kupowanie suplementów korzystając z aukcji internetowych. Na takich stronach często kryją się oszuści i podrabiane produkty. Co do samych suplementów to najlepiej stosować takie, które zażywa się doustnie. Dzięki temu trafiają bezpośrednio pod skórę i wspomagają wzrost nowych cebulek. Dla osób łysiejących szalenie istotne jest nie tylko zapobieganie wypadaniu kolejnych włosów, ale także wzrost już tych, których nie ma. Natomiast preparaty typu spreje lub maści są co do zasady nieefektywne. Dzieje się tak, gdyż nie są w stanie przebić się do dalszych warstw skóry w przeciwieństwie do suplementów w formie tabletek. Kolejnym aspektem tej metody jest jej niski koszt. Suplementacja nie należy do bardzo drogich opcji walki z łysieniem. Oczywiście na rynku jest wiele produktów, które sięgają ceną nawet tysiąca złotych. Jednak można znaleźć dobry suplement w przyzwoitej cenie.

Co do metod bardziej zaawansowanych to należy wspomnieć o przeszczepie włosów czy zabiegu mezoterapii igłowej. Obie te metody nie należą do najtańszych. Jednak przeszczep to prawdopodobnie jedyna opcja ze stu procentową skutecznością i niemal natychmiastowymi efektami. Jest to bardzo inwazyjny sposób na łysienie. Lekarz wycina włosy z innego miejsca na ciele człowieka i wszczepia na głowę pacjenta. Tego typu zabieg przeszedł słynny polityk Silvio Berlusconi. Natomiast co do mezoterapii igłowej na skórze głowy, to jest to nic innego jak obstrzykiwane skóry substancjami wspomagającymi porost włosów. Taki preparat trafia pod skórę i stymuluje cebulki do wzrostu włosa. Istnieje wiele rodzajów takich środków, które mają zdziałać cuda. Od pewnego czasu stosuje się osocze pacjenta. Badania wykazały związek między porostem włosa a właśnie krwią. Aby przynosiło to jak najlepsze rezultaty nie stosuje się osocza z banku krwi tylko bezpośrednio od osoby, której będzie ono wstrzykiwane.

Jak widać sposobów jest cała masa, jednak jak w wielu przypadkach determinantem wybory może okazać się koszt danej metody. Wiadomo, że suplementy diety są znacznie tańsze w tym zestawieniu. Jedyne na co należy zwrócić uwagę to ich skład oraz pochodzenie. Natomiast jeśli ma ktoś finansowe możliwości, aby podjąć się przeszczepu włosów to chyba nie ma lepszej opcji.